11. juunil toimub esimene Tõrva Ekstreemjooks

11. juunil toimub esmakordselt Tõrva Ekstreemjooks, mille puhul on tegemist maastikul toimuva jooksuvõistlusega, mida  ilmestavad mitmed looduslikud ja tehislikud takistused.

Tõrva Ekstreemjooks on ühtlasi üheks Tõrva90 tähtsündmuseks.

7km pikkune jooksurada kulgeb läbi mitmete veekogude, sekka metsa ja võsa, tõuse ja laskumisi. Võistluse käigus tuleb osalejatel muuhulgas hüpata alla ka Vanamõisa järve hüppetornist, mis on Baltikumi kõrgeim (hüppamine toimub torni esimeselt või teiselt korruselt – kokku on korruseid neli. Vees turvas hüppamist vetelpääste ning tornis on kohtunikud, kes juhivad hüppamist)

Võistluse peakorraldaja, spordiklubi Meie Liigume ühe eestvedaja Siim Ausmeesi sõnul on Tõrva Ekstreemjooksu puhul tegemist esimest korda Kagu-Eestis toimuva
sarnase ettevõtmisega, mis pakub mõnusat vaheldust ja alternatiivi tavapärasele maastikujooksule. "Korraldajad planeerivad rajada takistusi selliselt, et nende ületamine oleks võimetekohane kõikidele osalejatele," lisas Ausmees.

Võistlema on oodatud kõik ekstreemjooksuhuvilised alates sünniaastaga 2006. Lisaks üksikosalejatele on võistlusele oodatud ka 3-liikmelised võistkonnad. Võistkondadele toimub eraldi arvestus  ja samuti on ette nähtud eriauhind atraktiivseima kostüümiga võistkonnale! Oluline on mainida, et võistkonna liikmed osalevad ka võistluse individuaalarvestuses.

Kõikidele osalejatele on ette nähtud mälestusmedal ja erikujundusega võistluse peapael.

Tõrva Ekstreemjooksule saab registreeruda aadressil https://www.sportos.eu/ee/et/torva-ekstreemjooks/. Samalt lehelt leiab ka
täpsemat infot võistluse kohta.

Tõrva Ekstreemjooksule tasub tulla kogu perega, kuna samal päeval toimub ka II Tõrva kohvikutepäev ning meeleolukat 11. juunit jääb lõpetama Veskijärve ääres toimuv Kärt Johanson ja In Boili kontsert.

Võistluse peakorraldajaks on spordiklubi Meie Liigume koostöös Tõrva linna, Tõrva Spordiseltsi, Mulgimaa Spordiklubi ja Eesti Multispordi Liiduga.

Tõrva Ekstreemjooksu läbiviimist rahastatakse Tõrva linna kaasava eelarve vahenditest.

Üritust toetavad Tõrva Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Medita kliinik,Tarmeko, meditsiinilabor Synlab, Ikodor, Reginett, A.LeCoq, Ehitustrust ja Enervit.