15. juulil toimub Otepääl Eesti esimene SwimRun võistlus!

15. juulil toimub Otepääl esimest korda Eestis Pühajärve SwimRun Baltic Challenge nimeline multispordivõistlus, kus osalejatel tuleb korduvalt ujuda ja joosta! Lisaks SwimRun üritusele toimub Pühajärve ääres 15. juuli õhtupoolikul Eesti meistrivõistlused avaveeujumises ning 16. juulil Pühajärve Aquatlon.

SwimRun on üle kogu maailma populaarsust võitev multispordiala, mille käigus tuleb korduvalt läbida ujumis- ja jooksuetappe. Pühajärve SwimRun Baltic Challenge rada saab alguse Pühajärve Puhkekeskuse juurest ning kulgeb päripäeva ümber Pühajärve.

Põhivõistluse pikkuseks on 12 kilomeetrit, millest ca2km tuleb ujuda (kokku 9 jooksuosa, pikim distants ca3,75km ja 8 ujumisosa, pikim distants ca450m). Lastele ja noortele mõeldud lühiraja pikkuseks on 2km, millest ca300m on ujumisdistants. Täpsem rajakaart ning ujumis- ja jooksmisdistantside pikkused avaldatakse mais 2017.

SwimRun võistluse muudab põnevaks asjaolu, et võistlejatel tuleb kogu vajaminev varustus endaga kaasas kanda ning etappide vahepeal ei toimu näiteks triatlonile omast riiete ega inventari vahetust. Ühtlasi on SwimRun üritus mõnusaks vahelduseks ning treeningvõimaluseks multisportlastele, kes tahavad ennast proovile panna ujumis- ja jooksuvõistlusel.

Kõige soodsamalt saab ennast Pühajärve SwimRun Baltic Challenge võistlusele kirja panna kuni 31. maini aadressil https://www.sportos.eu/ee/et/puhajarve-swimrun-baltic-challenge/ – sealtsamast leiab ka täpsema võistluse juhendi.

Pühajärve SwimRun Baltic Challenge on osa 15.-16. juulil 2017 Pühajärvel toimuvast Pühajärve SwimRun Weekend programmist.  

Lisaks SwimRun võistlusele toimuvad 15. juuli õhtupoolikul Pühajärve ääres Eesti meistrivõistlused avaveeujumises 3/5 km pikkustel distantsil ning pühapäeval on võimalik osaleda esmakordselt toimuval Pühajärve Aquatlonil.

Soodne registreerimine aquatlonivõistlusele on avatud aadressil https://www.sportos.eu/ee/et/puhajarve-aquatlon/

Pühajärve SwimRun Weekend peatoetajaks on Medita kliinik. Ürituste läbiviimist toetab Otepää vald ning partneriteks on RMK, Keskkonnaamet, Pühajärve Puhkekeskus ja Kolga saun.