Aprillis on algamas Eesti Ekstreemjooksu karikasari!

Eesti Ekstreemjooksu karikasarja raames toimub 2018. aasta aprillist augustini kokku viis eripalgelist ja atraktiivset jooksuvõistlust!

Kõigi viie jooksuvõistluse märksõnadeks on ekstreemsus, looduslikud ja tehislikud takistused ning tavapärasest erinev lähenemine jooksuradade kulgemisele.

Sarja avaürituseks on 21. aprillil Otepääl toimuv Tehvandi Mäejooks, kus osalejatel tuleb finišisse jõudmiseks ronida ülesse mööda Tehvandi suusahüppemäe maandumisnõlva. Otepää võistlusele järgneb 5. mail Saku Ekstreemjooks, mis ühtlasi on juulis Taanis toimuvate OCR Euroopa meistrivõistluste ametlikuks kvalifikatsioonivõistluseks Eestis. 1. juulil toimuva Tõrva Ekstreemjooksu käigus selguvad tänavused Eesti meistrid takistustega maastikujooksu lühirajal. Sarja neljas osavõistlus toimub 11. augustil Tartus, Eesti Rahva Muuseumi juures. 26. augustil Viljandis toimuv Viljandi Ekstreemjooks on sarja finaalvõistluseks ning ühtlasi selguvad seal Eesti meistrid takistustega maastikujooksu standardrajal.

Eesti Ekstreemjooksu karikasarja võistlustest saab osa võtta nii individuaalselt kui ka võistkondadena. Kõikidel sarja osavõistlustel (v.a Tõrvas) on kavas kuni 3km pikkune noortejooks, kuni 6km pikkune lühijooks ning kuni 12km pikkune põhijooks.  Võistkondlikult saab osaleda noorte- ja põhijooksul ning kõik võistkondade liikmed osalevad ka individuaalarvestuses.

Täpsem Eesti Ekstreemjooksu karikasarja üldjuhend on leitav aadressilt http://multispordiliit.ee/eesti-ekstreemjooksu-karikasari-2018/.

Soodne eelregistreerimine Eesti Ekstreemjooksu karikasarja osavõistlustele või kogu sarjale korraga on avatud sportos.eu keskkonnas aadressil https://www.sportos.eu/ee/et/eesti-ekstreemjooksu-karikasari-2018. Kõikidele neile, kes panevad ennast kirja kõikidele sarja osavõistlustele, on ette nähtud erikujundusega Eesti Ekstreemjooksu karikasarja spordisärk!

Eesti Ekstreemjooksu karikasarja peakorraldajateks on Eesti Multispordi Liit ja spordiklubi Meie Liigume. Sarja peatoetajaks on Tartus tegutsev Medita Kliinik.