Eesti Ekstreemjooksu karikasari jätkub 1. juulil Mulgimaal

 

Eesti Ekstreemjooksu karikasari jätkub 1. juulil Mulgimaal toimuva Tõrva Ekstreemjooksuga, mille käigus selguvad tänavused Eesti meistrid takistuskrossi lühirajal.

Tõrva Ekstreemjooksu puhul on tegemist klassikalise murdmaajooksuvõistlusega, mille käigus tuleb osalejatel lisaks jooksmisele ka hüpata, roomata ja ronida, et ületada erinevaid looduslikke ja tehislikke takistusi.

Takistusteks võivad olla näiteks heinapallid, rehvihunnikud, puude vahele on paigutatud ronimisvõrgud jne. Lisaks kasutatakse ära Tõrva reljeefi ehk rajal on ka palju tõuse ja langusi. Traditsiooniliselt läheb võistlusrada ka Vanamõisa järve äärde, kus osalejatel tuleb alla hüpata Vanamõisa hüppetornist. Võistlusrajad kulgevad Tõrva Gümnaasiumi pargis ja Tõrva terviseradadel.

 

Lisaks on võistluskeskuse juures eraldi nn publikukatse, kus ca 100m lõigule on paigutatud korraga mitmeid takistusi, mis peaasjalikult on rajatud metalltellingutest. Päeva kiireimale publikukatse läbijale on Icebug välja pannud väärika auhinna maastikujooksutossude näol!

Võistluse korraldajad julgustavad Tõrva Ekstreemjooksust osa võtma kõiki neid spordisõprasid kes tahvad osaleda põneval ja tavapärasest erineval jooksuvõistlusel. Kuigi Tõrva Ekstreemjooksul selguvad tänavused Eesti meistrid takistuskrossi lühirajal, on nii noorte- kui põhivõistluse rada disainitud nii, et selle läbimisega saavad hakkama nii lapsed kui täiskasvanud, mehed ja naised. Oluline on pealehakkamine ning osalejatel tuleks meelde jätta võistluse põhimõte tulla lõbusalt oma sportlikku vaba aega veetma.

Tänavuse Tõrva Ekstreemjooksu avab kell 12.00 alguse saav 3km pikkune noortejooks, millele järgneb kell 13.00 6km pikkune põhivõistlus. Mõlemast võistlusest saab osa võtta nii individuaalselt kui ka 3-liikmeliste võistkondadega.

Kõiki Tõrva Ekstreemjooksul osalejaid ootab erikujundusega mälestusmedal, Sportlandi 20% sooduskupong ja Exit Room põgenemistoad voucher.

Soodsate hindadega eelregistreerimine Tõrva Ekstreemjooksule kestab kuni 24. juuni sportos.eu keskkonnas. Loomulikult on avatud ka kohapealne registreerimine, kuid kallimate hindadega.

Vaata 2017. aasta Tõrva Ekstreemjooksu pildigaleriid

Tõrva Ekstreemjooks on Eesti Ekstreemjooksu karikasarja III osavõistlus. Tõrva võistlusele järgneb 11. augustil Tartu Ekstreemjooks ja 26. augustil Viljandi Ekstreemjooks. Täpsem info sarja kohta on leitav aadressilt https://www.sportos.eu/ee/et/eesti-ekstreemjooksu-karikasari-2018.

Tõrva Ekstreemjooksu peakorraldajateks on Eesti Multispordi Liit, spordiklubi Meie Liigume ja Mulgimaa Spordiklubi. Võistluse peatoetajaks on Medita Kliinik. Võistluse läbiviimist toetavad Tõrva vald, meditsiinilabor SYNLAB, Ikodor, Reginett, Tarmeko, Tartu Mill, Exit Room põgenemistoad ja Sportland.

Lisainfo:

Siim Ausmees
5032748
siim@meieliigume.ee