Eesti Ekstreemjooksu karikasarjas finaaletapp toimus Viljandis

Joosep Tammemäe - Viljandi Ekstreemjooks 2018 põhivõistluse võitja

Joosep Tammemäe – Viljandi Ekstreemjooks 2018 põhivõistluse võitja

26. augustil toimus Viljandi lossimägedes Eesti Ekstreemjooksu karikasarja finaaletapina esimene Viljandi Ekstreemjooks, mille käigus selgusid ka tänavused Eesti meistrid takistustega maastikujooksu standardrajal.

Rajameistrite poolt oli noortejooksuks ettevalmistatud 2km pikkune võistlusrada ning lühi- ja põhijooks kulges 4km pikkusel rajal Viljandi lossimägedes ja ümbruses. Raja puhul oli tegemist vaieldamatult Eesti ühe raskeima OCR rajaga, mille peamiseks takistuseks olid ränkrasked tõusud ja laskumised. Sekka imekauneid vaateid Viljandi järvele ja iidseid linnusevaremeid koos legendaarse Viljandi rippsilla ületamisega.

Võistluspäeva avas 2km noortestart, kus võidutses Fred Gustavson, edestades Brendon Maclennanit ja Ako Kaljumäed. Kiireimateks tüdrukutes osutusid Carmen Kazantseva, Sandra Sisask ja Maia-Gilda Menson.

Kell 13:00 anti start põhijooksule, mille kiireimateks lõpetajateks olid meestest Joosep Tammemäe, Andres Nöps ja Andrei Ševela. Lõpparvestuses oli Tammemäe edu Nöpsi ees ligi kolm minutit ning viljandlase Tammemäe pani ennast maksma juba esimesel 4km pikkusel ringil. Kiireimad naised olid põhivõistlusel Lilian Raspel, Tea Pärnik ja Sirli Zupping, kes ühtlasi olid ka Areal Teamis osalejad ja pälvisid kokkuvõttes ka Eesti meistrivõistluste naiskondade arvestuses esikoha.

Lühijooksu kiireimateks osutusid meestest Henri Madismäe, Marek Reiljan ja Miko Põder ning naistest Jaanika Peterson, Ave Toomingas ja Anna Theresa Gustavson.

Kokku osales Viljandi Ekstreemjooksu põhivõistlusel 84 jooksjat, lühi- ja noortejooksudel oli osalejaid vastavalt 52 ja 20.

Võistlusrajal oli ka traditsiooniliselt ICEBUG publikukatse mitme üksteisele järgneva takistuse näol, mille kiireimaks lõpetajaks osutus Joosep Tammemäe. Tasuks kiire läbimise eest oli ICEBUG maastikujalatsid.

Üldjärjestus

Tulemused võistlusklassides

Võistkondade tulemused

Viljandis tegutsev Rael Autokeskus pani põhivõistluse kiireimale viljandlasest lõpetajale välja linnamaasturi Peugeot 5007 kasutusõiguse terveks nädalaks. Kiireimaks viljandlaseks osutus Viljandi Suusaklubi esindaja Joosep Tammemäe. Rael Autokeskuse 50€ suurused soodusvoucherid pälvisid ka kolm kiireimat lühi- ja põhivõistluse lõpetajat.

Lisaks loositi kõikide Viljandi Ekstreemjooksust osavõtjate vahel välja Regineti poolt välja pandud Husqvarna trimmer, mille võitis tüdrukud E vanuseklassi võitja Maia-Gilda Menson.

Viljandi Ekstreemjooksu korraldas spordiklubi Meie Liigume koostöös Eesti Multispordi Liiduga. Võistluse läbiviimist toetasid Medita kliinik, Viljandi Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Tarmeko, Reginett, meditsiinilabor SYNLAB, Saimre Seakasvatus, Tartu Mill, Exit Room Põgenemistoad, ICEBUG ja Sportland.

Pildistas fotograaf Jaanus Tanilsoo

Lisainfo:

Siim Ausmees
Spordiklubi Meie Liigume
503 2748