Meie Liigume III Tõrva maanteetriatloni kokkuvõte

Protokoll

Fotod (Tiina Angerjärv)

Fotod (Andrus Abel)

21. augustil toimus Meie Liigume III Tõrva maanteetriatlon, mis ühtlasi oli triatloni Eesti karikasarja ja Meie Liigume Medita triatlonisarja finaaletapiks. Kokku võttis võistlusest osa 202 triatlonisõpra!

Ujumine toimus +19 kraadises Vanamõisa järves, rattasõit Tartu tänaval ja Valga-Uulu maanteel ning jooksud Tõrva terviseradadel. Paljud osalejad pidasid raskeimaks just jooksurada, mille muutis keeruliseks reljeef. Korraldajaid ja osalejaid soosis päikesepaisteline ning +26 kraadine suveilm. Võistluse oluliseks uuenduseks oli kindlasti uus rattarada, mille muutis osalejatele sobilikumaks väga hea ja sile asfalt, kuid raskemaks liiklemine suure liikluskoormuse riigimaanteel ning taaskord selle reljeefsus.

Lastestardi lõpetas kokku 73 noort triatleeti. Absoluutarvestuses osutus kiireimaks poisiks Rihard Viherpuu ja kiireimaks tüdrukuks Getriin Marii Lessing. 

Põhistardis oli kokku 60 triatleeti. Võistluse võitis Eesti üks lootusandvamaid triatleete Henry Räppo, kellele järgnesid Kevin Vabaorg ja Johannes Sikk. Kiireim naine oli Tõrvas Katrin Zaitseva. Põhistardis võistlesid ka neli võistkonda ning võidurõõmu nautisid võistkonna Mürgel esindajad Lembitu Luts, Kirke Kübar ja Mari Mai Ruus. Võistkondade arvestuses kolmandana lõpetasid Tõrva esindajad –  võistkond Tõrva tegijad koosseisus Rayan Napast, Tarvi Drenkhan ja Raivo Lemberg.

Võistluspäeva lõpetas noored B, harrastajad ning veteranid 70-80 start, kus absoluutarvestuses võidutsesid noored B vanuseklassi poisid Mart Leo Ruus, Risto Holtsmeier ja Karl Mell. Parimaks naislõpetajaks osutus Merili-Mai Kivimets. Kiireimaks harrastajaks oli Tõrvas kuuendana lõpetanud Kristjan Kübar. 

Võistluspäeva venitas pikaks kell 17.30 alguse saanud II ja III stardi auhindamine, millele järgnes Meie Liigume Medita triatlonisarja (lisaks Tõrva etapile ka 23. juuli Kuremaal ja 13. august Rõuges) parimate autasustamine. Samuti kingiti traditsiooniliselt erikujundusega särk neile triatlonisõpradele, kes võtsid osa kolmest Meie Liigume Medita sarja etapist!

Spordiklubi Meie Liigume tänab Tõrva Gümnaasiumi, Tõrva Spordiseltsi, Tõrva Linnavalitsust, kodukohvikut Supelung, kesklinna kohvikut  ja Tõrva Linnahoolduse Asutust. Samuti täname tõrvakatest abilisi ja kaasaelajaid!

Võistluse läbiviimist toetasid Tõrva Linnavalitsus, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Ikodor, Ehitustrust, Reginett, Tarmeko ja meditsiinilabor Synlab.