Pühapäeva õhtul toimus Tartus esimene ERMi Jüriöö Jooks

Spordiklubi Meie Liigume ja Eesti Rahva Muuseumi korraldusel toimus 22. aprilli õhtul Tartus Raadil esimene ERMi Jüriöö Jooks, mis oli pühendatud Jüriöö ülestõusu 675. aastapäevale ning Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale!

Võistluse kavas oli kokku kolm starti. Kell 17:00 andis Tartu abilinnapea Tiia Teppan stardi 2km pikkusele noortejooksule, mille parimateks lõpetajateks olid Arseni Loginov ja Meri-Lill Plagnaud. Joosti ERMi uue hoone ümbruses ja ERMi pargis.

Kell 17:30 startis 10km pikkusele põhivõistlusele kokku 149 jooksjat ja 36 kepikõndijat-jalutajat. Põhivõistluse kiireimaiks lõpetajaks oli Olari Orm, kes edastas rohkem kui minutiga teiseks jäänud Avo Muromägit ja pea kahe minutiga Joonatan Kama. Kiireimateks naisjooksjateks osutusid Triinu Bergmann, Marge Türn ja Siiri Pilt. Kiireimad jalutajad olid põhivõistlusel Kattri Elmik, Ülle Palgi ja Aivo Kruusimägi.

Jookusõhtu lõpetas kell 17:50 alanud 5km lühivõistlus, mille läbisid kõige kiiremini Andres Nöps, Margus Kivirüüt ja Kaido Saar. Kiireimad naised olid Kai Saar, Krista Jalajas ja Keelia Hallap. Kiireimateks kõndijateks osutusid Hele-Kaja Mäesepp, Annely Põldaru ja Ingrid Saar.

Olari Orm – ERMi Jüriöö Jooksu 2018 põhivõistluse võitja!

Kokku võttis esimesest ERMi Jüriöö Jooksust osa 309 jooksjat ja kõndijat.

Võistluse esialgsed tulemused on leitavad aadressilt http://antrotsenter.ee/en/timing/tulemused/.

Põhivõistluse 22. lõpetajaks osutus Rein Kalle, kellele kinkis Tartu valla ettevõte Ikodor 150 eurose kinkekaardi. Samuti loositi kõikide osalejate seas välja väärtuslik Husqvarna akutrimmer, mille pani välja Tartu ettevõte Reginett.

ERMi Jüriöö Jooksu peakorraldajateks olid spordiklubi Meie Liigume ja Eesti Rahva Muuseum. Võistluse peatoetajaks oli Tartus tegutsev Medita kliinik ning jooksuvõistluse toetajateks olid Tartu inn, Tartu vald, Tartumaa Spordiliit, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Ikodor, Reginett, Tarmeko, meditsiinilabor SYNLAB ja Tartu Mill.

Väike pildigalerii võistlusest (autor Jaanus Tanilsoo)

Lisainfo:

Siim Ausmees
Spordiklubi Meie Liigume
5032748
siim@meieliigume.ee