Seiklusmäng “Missioon:Wagenküll” Taageperas 25.mail

Ilmselt seostub paljudele Taagepera küla eelkõige juugendstiilis mõisahoonega, mille kohal kõrgub suursugune ja Eestis ainulaadne lossitorn. Palju rohkem Taageperast tavaliselt ei teata ja mis siin imestada – küla asub nii kaugel Eesti lõunapiiri ääres, et naljahambad nimetavad tema asukohaks Põhja-Läti.

Niisiis otsustasid Taageperas tegutsevad turismiettevõtted ja piirkonnaga seotud organisatsioonid korraldada võistkondliku seiklusmängu, tutvustamaks Taagepera küla ajalugu, kultuuripärandit ja puhkepiirkonda. Vabas looduses toimuval mängul saavad osalejad ennast nii intellektuaalselt kui füüsiliselt proovile panna ning kindlasti ei maksa karta, et ülesannete näol on tegemist ületamatute raskustega. Pigem vastupidi – suuremalt jaolt on kontrollpunktides toimuv jõukohane ka lastele ning tegemist eelkõige kogupereüritusega. Siiski paluvad korraldajad, et maksimaalselt neljaliikmelistes võistkondades oleks esindatud vähemalt kaks täiskasvanut.

D_orienteerumine

Kontrollpunktid asuvad Taagepera külas tegutsevate ja paiknevate ettevõtete, organisatsioonide ning vaatamisväärsuste juures ja seal peavad osalejad lahendama etteantud ülesandeid. Kontrollpunktide ettevalmistamisel ning ülesannete läbiviimisel löövad kaasa Taagepera loss, Kivimäe turismitalu, OÜ Tündre, OÜ Loodusturism, Taagepera Külaselts ja RMK. Kuna punktide läbimisel ei ole oluline aeg, vaid ülesannete lahendamise kvaliteet, siis võib rada läbida ka jalgrattaga.

Huvilised peavad kindlasti arvestama asjaoluga, et tegemist on tasuta üritusega ning seega kehtib registreerimisel põhimõte „Kes ees, see mees!”. Eelregistreerimine toimub leheküljel www.meieliigume.ee kuni 20. maini! Samuti saab enda võistkonna osalemisest teada anda e-posti aadressil taageperapuhkus@gmail.com. Olgu veel öeldud, et tublimaid osalejaid ootavad ka auhinnad!

Kohtume 25. mail kell 12.00 Taagepera külakeskuse juures, kus selgub, mis koht on tegelikult Wagenküll!

Ettevõtmist rahastatakse Valgamaa Partnerluskogu Leader programmi vahenditest.