Tehvandi Mäejooksu võitis Sander Linnus

Laupäeval, 21. aprillil toimus Otepääl Eesti Ekstreemjooksu karikasarja avavõistlus, Tehvandi Mäejooks, mille põhivõistluse võitis Sander Linnus!

Esimest korda Tehvandi Mäejooksul osalenud Linnus edastas raskel jooksuvõistlusel eelmise aasta põhivõistluse kolmandat meest Mardo Lundveri ning eelmise aasta võitjat Marek Võsu. Kiireimaks naiseks osutus põhivõistlusel Lilian Raspel, Tea Pärniku ja Egle Villiku ees.

Nii Sander Linnus, Lilian Raspel kui ka Tea Pärnik on Areal teami liikmed! Egle Villik ja Marek Võsu on SK ProRunneri liikmed ning Mardo Lundver esindas OCR Estonia meeskonda.

Võistluse avanud noortejooksul olid kiireimateks jooksjateks-ronijateks Carolina Roomets ja Ken-Marten Vahtra. Lühijooksul osutus kiireimaks Rainer Nisloni, edastades Sten-Jörgen Leisi ja Kalev Kajastet. Lühivõistluse kiireimateks naisteks olid Carena Roomets, Inger Zimmer ja Ulvi Lond.

Tehvandi Mäejooksu võistkonnavõistluse võitis segavõistkondade arvestuses Pärna Õied, naiskondade arvestuses Areal team ja meeskondade arvestuses SK ProRunner mehed.

Võistluse peakorraldaja Siim Ausmeesi sõnul on Tehvandi Mäejooksu puhul tegemist Eesti ühe raskeima jooksuvõistlusega, kus lisaks jooksmisoskusele tuleb näidata ka head ronimisoskust, kuna Tehvandi Mäejooksu finiš paikneb Tehvandi hüppemäe maandumisnõlva ülemises osas ning jooksjatel tuleb finišisse jõudmiseks ronida ülesse mööda maandumisnõlvale paigaldatud võrkusid ca 110m.  “Tänavuse Tehvandi Mäejooksu tegi taaskord raskeks ilm ehk osalejatel ja korraldajatel tuli lisaks jooksmisele jõudu katsuda ka väga tugeva tuulega. Seda enam on tegemist ekstreemse jooksuvõistlusega ning kõik osalejad on taaskord teinud midagi tavapärasest täiesti erinevat, ” lisas Ausmees.

Icebugi eriauhinna päeva kiireima ronimisetteaste eest pälvis Marek Võsu, kelle ronimisajaks kujunes 2 minutit ja 11 sekundit. Naistest oli põhivõistlusel kiireim ronija Tea Pärnik ajaga 3 minutit, lühijooksul Liisi Liivarand ja Sten-Jörgen Leis ning noortejooksul Carolina Roomets ja Ken-Marten Vahtra. Läbi aegade parimaks ronimisajaks on 1 minut ja 47 sekundit, mille saavutas 2016. aastal Indrek Tobreluts. Daamide arvestuses hoiab rekordaega Ene Aigro, kellel kulus 2016. aastal 110m läbimiseks aega 2 minutit ja 41 sekundit.

Põhivõistluse 22. lõpetaja Märt Mäll pälvis Ikodori kinkekaardi 100 € väärtuses.

Võistluse protokollid

Eesti Ekstreemjooksu karikasari jätkub 5. mail Harjumaal toimuva Saku Ekstreemjooksuga.

Tehvandi Mäejooksu peakorraldajaks oli spordiklubi Meie Liigume koostöös Eesti Multispordi Liidu ja Tehvandi Spordikeskusega. Võistluse peatoetajaks oli Tartus tegutsev Medita kliinik. Võistluse läbiviimist toetasid Otepää Vallavalitsus, meditsiinilabor SYNLAB, Ikodor, Reginett, Tarmeko, Tartu Mill, Sportland, Exit Room põgenemistoad ja Icebug.

Fotol on vasakult paremale põhivõistluse esikolmik koosseisus Sander Linnus, Mardo Lundver ja Marek Võsu. Foto autoriks on Jaanus Tanilsoo.

Lisainfo

Siim Ausmees
Spordiklubi Meie Liigume
503 2748
siim@meieliigume.ee