Toimus Meie Liigume V Kuremaa avaveeujumisvõistlus

4. augustil toimus Kuremaal viiendat korda Meie Liigume avaveeujumisvõistlus, mis ühtlasi oli Eesti avaveeujumissarja neljandaks osavõistluseks. Kokku võttis kolmest erinevast stardist osa 69 ujumissõpra.

Võistluspäeva avas 250m noortestart, mille lõpetas kokku 6 võistlejat. Parimateks noorteks ujujateks osutusid Raido Vainikk ja Laura Sokk.

Kell 12:30 startis 2km pikkusele põhivõistlusele 51 osalejat ja 1km pikkusele harrastajate distantsile 12 ujujat.

Kogu võistluspäeva haaravaimaks osaks oli ootuspäraselt 2km pikkune põhivõistlus, kus startisid ka Kuremaa avaveeujumisvõistluse mitmekordsed võitjad Sander Paavo ja Meribel Saar.

Kahjuks tuli Paavol täna Kuremaal tunnistada Viimsi Veeklubi esindaja Rinel Piusi paremust ning leppida põhivõistluse II kohaga. Põhivõistluse lõpetas absoluutarvestuses kolmandana Meribel Saar.

Kuremaa avaveeujumisvõistluse ajaloos on Sander Paavo noppinud põhivõistlusel kolm võitu ja Meribel Saar on võitnud kõik viis Kuremaa ujumisvõistlust.

Paavole ja Saarele ei olnud Kuremaa avaveeujumisvõistlus tänane esimene ujumine. Nimelt osalesid mõlemad laupäeva varahommikul Tallinnas Ironmani võistlusel võistkondade arvestuses ning ujusid jahedas merevees 3,8km.

1km pikkusel harrastajatedistantsil olid kiireimad ujujad Laura Sokk ja Rein Vares.

Võistluste tulemused on leitavad aadressilt http://antrotsenter.ee/ajamootmine/tulemused/.

Meie Liigume V Kuremaa avaveeujumisvõistluse peakorraldajaks oli spordiklubi Meie Liigume koostöös Eesti Ujumisliidu ja Kuremaa Vabatahtliku Järvepäästega.

Võistluse läbiviimist toetasid Medita kliinik, Eesti Kultuurkapital, Reginett, Ikodor, Tarmeko, meditsiinilabor SYNLAB.

Lisainfo:

Siim Ausmees
Spordiklubi Meie Liigume
5032748