Viljandis selguvad Eesti meistrid takistustega maastikujooksus

26. augustil toimub Viljandi lossimägedes esimest korda Viljandi Ekstreemjooks, puhul on tegemist põneva jooksuvõistlusega, mille käigus tuleb osalejatel lisaks jooksmisele veel hüpata, roomata ja ronida.

Viljandi Ekstreemjooksu põhivõistluse käigus selgitatakse välja tänavused Eesti meistrid takistustega maastikujooksu standardrajal. Ühtlasi on Viljandi Ekstreemjooksu puhul tegemist Eesti Ekstreemjooksu karikasarja finaalvõistlusega.

Viljandi lossimägedes ja ümbruses toimuva võistluse jaoks paigaldatakse võistlusradadele mitmeid tehislikke takistusi ning joosta tuleb tavapärasest erinevates kohtades. Jooksuradadel olevad takistused on disainitud nii, et need oleksid jõukohased erinevas eas ja erineva ettevalmistusega osalejatele.

Rajal on ka eraldi nö publikukatse, mille kiireimale läbijale on ICEBUG välja pannud eriauhinna maastikujooksujalatsite näol.

Võistluspäeva avab kell 12.00 noortestart, kus osalejatel tuleb läbida 2km pikkune ring. Kell 13.00 antakse start 12km pikkusele põhivõistlusele, mis kulgeb 4km pikkusel ringil. Võistluspäeva kolmas start on 4km pikkune lühem rahvadistants.

Võistluste peakorraldaja Siim Ausmees selgitas, et kuigi Viljandi Ekstreemjooksul jagatakse välja Eesti meistritiitlid takistustega maastikujooksu standard- ehk põhirajal, on võistlusele oodatud ka kõik teised jooksusõbrad, kes tahaksid osaleda teistmoodi jooksuvõistlusel, . „Takistustega maastikujooks on muutunud populaarseks nii Eestis kui välismaal ning on mõnusaks ja põnevaks vahelduseks tavapärastele jooksuvõistlustele,“ lisas Ausmees.

Soodsam eelregistreerimine Viljandi Ekstreemjooksule lõppeb 19. augusti südaöösel aadressil https://www.sportos.eu/ee/et/viljandi-ekstreemjooks-ocr-eesti-meistrivoistlused-standardrajal/ . Võistluspäeval toimub ka täiendav kohapealne registreerimine, mis lõppeb 30 minutit enne vastavat starti.

Viljandi Ekstreemjooksu peakorraldajaks on spordiklubi Meie Liigume koostöös Eesti Multispordi Liiduga.

Võistluse läbiviimist toetavad Medita kliinik, Viljandi Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, meditsiinilabor SYNLAB, Ikodor, Reginett, Tarmeko, Tartu Mill, Exit Room Põgenemistoad, Sportland ja ICEBUG.

Lisainfo:
Siim Ausmees
Spordiklubi Meie Liigume
503 2748
siim@meieliigume.ee